V případě, že člověk vlastní nemovitost, dá se říct, že vlastní doslova zlatý poklad, nezávislé na tom, v jakém stavu jeho majetek doopravdy je. Právě nemovitosti jsou totiž zaručenou jistotou, že jedinec nikdy neskončí zcela bez koruny. A také z toho důvody, jsou podvodné změny v katastru jednou z největších hrozeb, která vás jako majitele může strašit ve snu. Přečtěte si více o tom, co dokážou podvodné změny v katastru napáchat.

Změny v katastru lze provést i bez vědomí vlastníka

Říkáte si, proč byste se měli bát o změny v katastru, když jste jediným disponentem, který může něco takového provádět? Odpověď je jednoduší než si možná myslíte. Úředníci nemají povinnost oznamovat žádosti o změny v katastru písemně, proto stačí přijít s věrohodně zfalšovanými dokumenty a problém je na světě. Takto se dá totiž velmi jednoduše zařídit převod nemovitosti na někoho jiného nebo se dá cizím majetkem i ručit či s ním jinak nakládat.

A jak se dá tedy před podobnými podvody bránit?

Hlídací pes na změny v katastru

Bohužel, podvodné změny v katastru nedokážou efektivně ošetřit samotní úředníci, a tak směřují podobné konflikty k soudu. Soudní řízení je přitom většinou velmi nákladné, s majetkem se po jeho dobu nedá disponovat a výsledek může být pro jedince i negativní. Přesto existuje ochrana, a to Hlídací pes, který zaštěká pokaždé, když se vašeho majetku bude chtít kdokoliv jen dotknout.

Hlídací pes na změny v katastru je funkce, kterou si lze předplatit za pár stovek měsíčně. Díky ní budete mít jistotu, že jsou změny v katastru každý den kontrolovány. A v případě, že Hlídací pes něco odhalí, dostanete o tom ihned zprávu.

Vyvíjí společnost Baraja.cz Využívá technologii Vue.js